headlamp, accident, auto

Jak na likvidaci vozidla? Jeho vyřízení zvládnou i méně zkušení řidiči

Firmy a služby

Pokud vám vaše auto už dojezdilo, budete muset zařídit jeho likvidaci. Ta musí být podle zákonů ekologická, a proto není možné vůz jen tak někomu přenechat. O likvidaci se tedy musí postarat vždy profesionální firma s potřebnou certifikací. Samotný proces přitom není nějak zvlášť náročný a poradí si s ním i méně zkušení řidiči či majitelé vozidel.

O likvidaci se musí vždy postarat profesionální firma

Jestliže se rozhodnete pro likvidaci svého vozidla, budete se muset obrátit na profesionální firmu. Samotná likvidace vozidla je totiž proces, při kterém je likvidováno staré nebo poškozené vozidlo, které kromě větších častí obsahují i spoustu škodlivých či nebezpečných látek. Právě proto zákon nařizuje, aby byla taková likvidace auta ekologická a neohrožovala zdraví lidí a životní prostředí.

Specializovaná firma si od vás vozidlo převezme a následně jej rozebere na jednotlivé díly, které jsou buď recyklovány, nebo v případě nerecyklovatelnosti zneškodněny například spálením nebo rozemletím. Celý proces likvidace se přitom musí řídit příslušnými předpisy a normami, jež jsou přísně kontrolovány.

Přečtěte si také:  Virtuální sídlo využívá čím dál tím více podnikatelů. Jaké výhody nabízí?

Likvidaci vozidla vyřídíte během pár minut

Zpravidla vám vyřízení likvidace vozidla nezabere více než pár minut, přičemž si s ní poradíte i v případě, že s ní nemáte prozatím žádné zkušenosti – obvykle si vystačíte pouze s občanským průkazem a velkým technickým průkazem. Průběh celého procesu se může lišit v závislosti na výběru společnosti, jež nemusí být vždy tak vstřícné.

Výjimkou je například společnost ZA HOTOVE, jež vám poskytne kompletní služby a vše ochotně vyřeší za vás. Počítat můžete s plynulou komunikací a rychlým vyřízením, přičemž peníze za výkup vozidla vám budou vyplaceny hotově při jeho předání. Cenovou nabídku si můžete nechat vypracovat předběžně a v případě vašeho souhlasu požádat o vyzvednutí vozidla kdekoliv do 24 hodin. Vozidlo následně bude odvezeno na náklady firmy k likvidaci a vám předán protokol o ekologické likvidaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *