Čeká vás likvidace vaší firmy? Přenechejte stres na profesionálech a vyhněte se zbytečnému papírování

Ekonomika a finance Firmy a služby

Podnikání není žádný med, což ví již většina úspěšných, ale i neúspěšných podnikatelů. Ročně u nás do likvidace vstoupí více než deset tisíc firem, které podnikají pár měsíců, ale i několik let. Trh je nevyzpytatelný, a proto je nutné počítat s tím, že se i vaše společnost může dostat do neřešitelných problémů. V takové chvíli nemá smysl hrát mrtvého brouka, ale naopak je lepší uznat porážku a započít proces likvidace.

Likvidace firmy nemusí být tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát

Pokud vaše podnikání skomírá a vy nevíte, jak dál, je na místě popřemýšlet nad tím, zda nebude lepší přistoupit k jejímu zrušení. V takovém případě se totiž může jednat o jediný správný krok, který je i známkou určité zodpovědnosti, kdy zbytečně neprotahujete již vzniklé problémy, a naopak je ihned řešíte.

Běžně totiž likvidace firem trvá i několik měsíců, což není zrovna krátká doba. Pokud se navíc jedná o větší společnost, nebo se objevují různé nevyřešené závazky a pohledávky, je možné, že bude celý proces trvat i několik let. Každopádně je nutné počítat s tím, že se nebude jednat zrovna o procházku růžovou zahradou a vždy se budete muset alespoň částečně podílet na tom, aby bylo možné firmu vymazat z obchodního rejstříku.

Přečtěte si také:  U nákladních vozů lze využít širokou škálu technologií. Jak můžete zefektivnit své podnikání?

Práci a čas vám ušetří specializované firmy

Pro některé podnikatele může lhůta několika měsíců představovat přílišné břemeno, které jim bude zbytečně ubírat čas, který by mohli jinak využít například k budování perspektivnějšího podnikání. Naštěstí pro likvidace s.r.o. existuje celá řada firem, které veškeré formality vyřídí za vás. Jednou z takových je například firma Konec podnikání, která od vás firmu převezme a následně se postará o její úplnou likvidaci až po zmíněný výmaz z obchodního rejstříku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *