Aktivnější život s kontaktními čočkami

Zdraví a životní styl

Nosíte brýle? Jste s nimi spokojeni? I když nabídka brýlí je široká a dnešní obroučky vypadají velmi pěkně, je mnoho činností, při kterých vás brýle omezují. Nenechte se omezit. Pořiďte si kontaktní čočky.

O kontaktních čočkách

Kontaktní čočka představuje moderní optickou pomůcku, které se nasazuje přímo na rohovku. Koriguje tak mnohé optické vady. Mezi ty nejčastější patří krátkozrakost, dalekozrakost, presbyopie a astigmatismus. Jde o plnohodnotnou náhradu brýlí.

Na trhu máme mnoho druhů kontaktních čoček. Jejich základní dělení je na tvrdé a měkké. Rozdělují se také podle doby nošení, a to na denní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní a roční.
Má nošení kontaktních čoček nějaké nevýhody? Většina uživatelů je snáší velice dobře. Komplikace se objevují zhruba u 4% uživatelů. Ve většině případů si však za to můžou sami nedodržováním základních hygienických pravidel při nasazování a vyjímání kontaktních čoček.

Kontaktní čočky vás neomezují…

Hlavní výhodou kontaktních čoček oproti brýlím je to, že vás neomezují. Při čem? Při celé řadě různých činností. Pojďme si vyjmenovat alespoň některé.

V samotném vidění

Kontaktní čočka přilne přímo na oka a nevznikají tak místa, na kterých se hůře zaostřuje. Také je tu kvalitnější periferní vidění a snadněji zaostříte i při zhoršených světelných podmínkách.

Při sportu

Sportovci si kontaktní čočky nemůžou vynachválit. Dávají jim mnohem větší svobodu pohybu, než kterou si mohou dopřát s brýlemi. Oceníte je především při plavání, potápění se, ale i při míčových hrách, které mohou být nebezpečné a může dojít k rozbití brýlí. Celkově se vám bude lépe sportovat, když vám při různých pohybech nebudou spadávat z nosu.

Přečtěte si také:  Elektronické cigarety jsou moderní alternativou ke klasickému kouření

Při běžných činnostech

Brýle dokáží otrávit i při běžných činnostech. Stačí, když se venku rozprší, a vy najednou nic nevidíte. To samé se vám stane, když s brýlemi přijdete ze zimy do tepla. Taky se vám už stalo, že jste vešli do obchodu a hned jste měli před očima mlžný opar a první, co jste museli udělat, bylo očištění brýlí? Zpohodlňte si život s kontaktními čočkami.

Při výběru slunečních brýlí

Nosíte rádi sluneční brýle? Pokud potřebujete dioptrické brýle, budete si muset nechat vyrobit speciální, které nejenže vás přijdou na podstatně více peněz, ale také si nebudete moci vybrat ze všech moderních designů, které klasické sluneční brýle nabízejí.

Během nošení kontaktních čoček jistě přijdete na mnoho dalších výhod, které mají oproti brýlím. Pořídíte-li si kontaktní čočky , v krátké době se přesvědčíte o jejich nesčetných výhodách oproti brýlím, zvlášť pokud vedete aktivní život a sportujete, nebudete se chtít už bez nich obejít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *