3 tipy na jednoduché recepty, které doma zvládnete během pár minut – ušetřete čas, ale i peníze

Jídlo a nápoje

Téměř každý zápasí s časem, a proto není na místě zdržovat se zbytečnými povinnostmi. Jednou z nich je i vaření, které se obvykle neřadí mezi nejoblíbenější části dne. Jen málokdo má však možnost každý den navštívit restauraci, a proto se vaření v kuchyni nelze vyhnout. Pokud však znáte jednoduché a rychlé recepty, bude pro vás tato nepříjemná aktivita hned zábavnější. Pojďte se s námi podívat hned na tři tipy na recepty, s nimiž ušetříte čas, ale i peníze.

Rajská omáčka

Asi nejjednodušší a často i nejoblíbenější recept představuje rajská omáčka, která si v průběhu času prošla řadou změn. Pokud se nebojíte experimentovat, můžete se do jejích úprav pustit i vy, ale během vaření si klidně vystačíte se základním receptem. Už na začátku byste si však měli ujasnit, zda by měla rajská omáčka obsahovat maso, nebo ne. Druhá varianta je samozřejmě mnohem snadnější a také levnější, a proto k ní přistupuje čím dál tím více lidí. Omáčku lze následně podávat s těstovinami či houskovým knedlíkem.

Palačinky

Rychlé a zároveň jednoduché jsou nepochybně palačinky recept, s nimiž se zavděčíte snad každému. I v tomto případě se obvykle nemusíte bát popustit uzdu své fantazii a kombinovat palačinky s různými pokrmy či potravinami. Volit lze mezi sladkými či slanými palačinkami, přičemž slaná varianta běžně nabízí více prostoru k experimentování – často ji lze zaměnit i za klasickou tortillu.

Přečtěte si také:  Automatické kávovary De'Longhi - váš osobní barista v domácnosti

Těstoviny

Zažitou rychlovkou v kuchyni jsou především těstoviny, jejichž příprava trvá jen pár minut. Doplnit je můžete například omáčkou či pestem, které často můžete zakoupit i v obchodě. Pokud chcete ještě více ušetřit, není od věci prohlédnout si před nákupem i leták se slevami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *