food, peanut, butter

Oříšková másla zažívají obrovský boom. Oprávněně

Jídlo a nápoje

Pokud si myslíte, že ořechové máslo začíná a končí arašídy, potom se máte ještě hodně co učit. Ořechové máslo je lahodná a výživná svačinka, kterou si můžete s čistým svědomím zařadit do zdravého jídelníčku. Pojďme si projít vše, co byste měli vědět o ořechovém másle. Stejně tak vám prozradíme, kde kvalitní produkty koupit.

Ořechová másla se vyrábějí rozemletím ořechů na pastu, kdy výsledkem je krémová, luxusní a naprosto lahodná roztíratelná pasta, která povyšuje ořechy na zcela novou úroveň. Ořechový krém vás nadchne. V závislosti na druhu ořechů se liší jeho struktura a chuť, ale všechny druhy těchto másel jsou plné zdravých tuků, vitamínů a bílkovin.

Různé druhy ořechového másla

V současné době je k dispozici mnoho různých druhů ořechových másel, tedy nejen arašídový krém. Podle nás nápad rozemlít ořechy na hladkou (nebo křupavou) pastu je největší vylepšení ořechů, jaké kdy vzniklo.

Ve většině případů by každé ořechové máslo mělo obsahovat jen rozmixované ořechy a možná trochu soli. Dejte si pozor na přidané přísady, jako jsou rostlinné oleje nebo emulgátory, které jsou pro konzumaci zbytečné a mohou změnit chuť a strukturu. V současné době jsou k dostání následující druhy:

Přečtěte si také:  Zrnková káva nejvyšší kvality přímo z pražírny

V nabídce najdete také druhy ořechových másel, která jsou ochucena nebo okořeněna přísadami, jako jsou skořice, med a kakaový prášek. Případně si můžete navolit máslo podle vlastní chuti.

Proč používat ořechové máslo?

Pokud si neodpustíte zdravé sladkosti, potom volte ořechové máslo, a to hned z několika důvodů. Jedná se o neuvěřitelně výživnou potravinu, která přináší spoustu zdraví prospěšných látek. Všechny druhy ořechového másla jsou bohaté na prospěšné mononenasycené tuky a bílkoviny, které pomáhají udržovat stabilní hladinu energie po celý den.

Obsahují také živiny jako omega 3, hořčík, draslík, zinek a vitamin E, které mohou pomoci snížit riziko chronických onemocnění. Pravidelná konzumace ořechového másla může také zlepšit hladinu cholesterolu, zmírnit záněty a podpořit snahu o hubnutí.

Stručně řečeno, ořechové máslo je stejně zdravé jako samotné ořechy, pokud neobsahuje žádné přidané složky, jako jsou konzervační látky nebo nezdravá umělá sladidla. Klidně si dejte i ořechové tyčinky.

Podívejte se do e-shopu Likelife.

board, bread, brown
Oříšková másla zažívají obrovský boom. Oprávněně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *