Proč se vyplatí zateplit fasádu domu co nejdříve

Móda a styl

Jedním z hlavních témat současné společnosti jsou rozhodně úspory. A to úspory všeho druhu – podrobných denních nákupů až po účty za energie. Ovšem mnohdy se až příliš vehementně řeší nejrůznější drobné úspory, aniž by se kladl patřičný důraz na oblasti, v nichž je možné téměř „bezpracně“ ušetřit nejvíce.

Jedním z největších témat je aktuálně zateplení fasád domů a není divu, že kdejaká půjčovna lešení má v současnosti rezervovaný téměř veškerý svůj sortiment třeba na několik měsíců dopředu.

Proč je zateplení budov důležité

Oblíbená revitalizace panelových domů  má celou řadu výhod. Na prvním místě samozřejmě stojí energetická úspora. Při správně zpracovaném projektu a kvalitně odvedené práci je možné dosáhnout až 60 % úspory nákladů na vytápění objektu.

Navíc se v mnoha bytech zlepší i další podmínky. Odstraní se například přebytečná vlhkost a prochládajíc stěny, jež jsou hlavní příčinou vzniku nebezpečných plísní. A nelze zapomínat ani na cenu bytů v takto upravených budovách. Ta se samozřejmě zvýší, a to mnohdy značně.

Přečtěte si také:  Samsung vs iPhone: Jaký je v nich rozdíl a jaká alternativa je výhodnější?

Zpomalit lze i destrukce staveb

Ale revitalizace není jen o lepším obytném komfortu. Naopak. Pomáhá i proti destrukci domů, o které se v poslední době často mluví především v souvislosti s venkovními podmínkami. Kromě zateplení fasád domu se tak postará i například o eliminaci vlivu vlhkosti, minimalizaci poškození způsobené působením srážkové vody apod. A samozřejmě lepší odolnost budovy i vůči mrazům či tepelným výkyvům. Velmi efektivně tak lze zamezit například obávané korozi konstrukčních prvků.

Zateplení fasád se navíc skvěle promítne i na letní tepelném komfortu. Byty s takto odizolovanými vnějšími stěnami se totiž jednoduše nepřehřívají a jejich obyvatelé se tak rozhodně cítí mnohem příjemněji. Vložená investice se tedy vrátí v mnoha ohledech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *