Tree Cutter Suspended High Up  - Scottslm / Pixabay

Poptáváte rizikové práce? Víme, kde je spolehlivě objednat

Firmy a služby

Porážení dřevin nepatří právě mezi jednoduché činnosti. A pokud se jedná o větší jehličnaté nebo listnaté velikány, pak se bez pomoci profesionálů rozhodně neobejdete. A kde kácení stromů poptat, pokud bydlíte například v Brně a okolí?

Jděte tam, kde provádějí kácení rizikových stromů nejenom ze země, ale za pomoci nejrůznější výškové techniky. Leckdy je totiž mnohem lepší strom pokácet po částech, než se snažit o jeho jednorázové, a tedy i mnohem nebezpečnější poražení.

Rychlé, levné a efektivní

Zajištění dostatečně velkého prostoru, nutné pro poražení skutečně vzrostlého velikána, bývá totiž nepřiměřeně náročné jak na čas, tak i na nejrůznější pojistné prvky. Použití stromolezecké techniky a postupné  odstraňování jednotlivých větví tak bývá ve výsledku mnohem rychlejší, efektivnější a náročné na všechny prostředky opravdu jen minimálně.

A zvolená společnost pro rizikové kácení stromů by se měla postarat i o odstranění pařezů. Obvykle se používá frézování, které dokáže proniknout do hloubky až 20 centimetrů. Cena takového úkonu se pak odvíjí od velikosti pařezu.

Přečtěte si také:  Stěhování nemusí být vaší noční můrou. Profesionální firma za vás vše vyřeší během pár dní

Odborníci si po sobě také uklidí

A nezbytnou součástí takového výkonu by měl rozhodně být i úklid větví, pilin a vůbec jakéhokoliv provedeného nepořádku. Jestliže ho tedy vaše zvolená firma nenabízí, jděte raději o dům dál. Samozřejmostí by měla být i možnost zpracování získané dřevní hmoty, třeba za pomoci štěpkování. Záleží jen na vás, zda budete chtít platit za dovoz anebo raději za plnohodnotnější využití pokácených stromů.

Na rizikové kácení stromů Brno (ale i na to běžné) si pozvěte firmu RIKAST. Na našem trhu působí už řadu let a v tomto oboru má tedy neocenitelné zkušenosti. Stromy určené k pokácení také vykupuje a její zaměstnanci vždy pracují s maximálním ohledem k přírodě (kupříkladu prostřednictvím ekologicky šetrných chemikálií). Více se dozvíte na stránkách Rikast.cz.

Chainsaw Tree Tree Pruning  - WFranz / Pixabay
Poptáváte rizikové práce? Víme, kde je spolehlivě objednat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *