Tree Cutter Suspended High Up  - Scottslm / Pixabay

Poptáváte rizikové práce? Víme, kde je spolehlivě objednat

Firmy a služby

Porážení dřevin nepatří právě mezi jednoduché činnosti. A pokud se jedná o větší jehličnaté nebo listnaté velikány, pak se bez pomoci profesionálů rozhodně neobejdete. A kde kácení stromů poptat, pokud bydlíte například v Brně a okolí?

Jděte tam, kde provádějí kácení rizikových stromů nejenom ze země, ale za pomoci nejrůznější výškové techniky. Leckdy je totiž mnohem lepší strom pokácet po částech, než se snažit o jeho jednorázové, a tedy i mnohem nebezpečnější poražení.

Rychlé, levné a efektivní

Zajištění dostatečně velkého prostoru, nutné pro poražení skutečně vzrostlého velikána, bývá totiž nepřiměřeně náročné jak na čas, tak i na nejrůznější pojistné prvky. Použití stromolezecké techniky a postupné  odstraňování jednotlivých větví tak bývá ve výsledku mnohem rychlejší, efektivnější a náročné na všechny prostředky opravdu jen minimálně.

A zvolená společnost pro rizikové kácení stromů by se měla postarat i o odstranění pařezů. Obvykle se používá frézování, které dokáže proniknout do hloubky až 20 centimetrů. Cena takového úkonu se pak odvíjí od velikosti pařezu.

Odborníci si po sobě také uklidí

A nezbytnou součástí takového výkonu by měl rozhodně být i úklid větví, pilin a vůbec jakéhokoliv provedeného nepořádku. Jestliže ho tedy vaše zvolená firma nenabízí, jděte raději o dům dál. Samozřejmostí by měla být i možnost zpracování získané dřevní hmoty, třeba za pomoci štěpkování. Záleží jen na vás, zda budete chtít platit za dovoz anebo raději za plnohodnotnější využití pokácených stromů.

Přečtěte si také:  Přechodové a nájezdové lišty - nezbytné komponenty pro dokonalé podlahové řešení

Na rizikové kácení stromů Brno (ale i na to běžné) si pozvěte firmu RIKAST. Na našem trhu působí už řadu let a v tomto oboru má tedy neocenitelné zkušenosti. Stromy určené k pokácení také vykupuje a její zaměstnanci vždy pracují s maximálním ohledem k přírodě (kupříkladu prostřednictvím ekologicky šetrných chemikálií). Více se dozvíte na stránkách Rikast.cz.

Chainsaw Tree Tree Pruning  - WFranz / Pixabay
Poptáváte rizikové práce? Víme, kde je spolehlivě objednat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *