Kde koupit vše potřebné pro vaše projekty – polyamidové tyče a polykarbonátové desky jsou IN

Móda a styl

Práce s plasty je velmi jednoduchá a není tedy divu, že jsou stále více vyhledávány jako materiál nejen u profesionálů, ale i u menších kutilů. V dnešní době není problém poptat prodej plastových polotovarů a vybrat si cokoliv, co pro svůj projekt potřebujete. A jak se v bohatě zásobeném trhu bez potíží zorientovat?

Na co se používá polyamid

Moderní alkalický polyamid má velmi široké spektrum využití. Ceněny jsou především jeho vlastnosti, mezi které patří:

  • tvrdost,
  • pevnost,
  • houževnatost
  • a malý kluzný odpor.

A právě díky nim splňuje alkalický polyamid většinu běžných požadavků na použití konstrukčních plastů. Rozhodně jde tedy  o dobrou volbu pro jakýkoliv váš projekt. A to především, pokud je vaší prioritou bezhlučný chod. Protože právě o ten se mohou polyamidové tyče a další součástí vyrobené z tohoto druhu materiálu bez problémů postarat. Skvěle se tedy hodí například pro kluzná ložiska, ozubená a šneková soukolí, řemenice, příruby, rukojeti, válečky dopravníků, řezací a sekací desky, izolátory apod.

Přečtěte si také:  Průmyslové komíny: 6 věcí, na které si dát pozor během jejich výběru

Polykarbonát nabídne odolnost proti nárazům

Pokud hledáte materiál, který se vyznačuje vysokou odolností proti nárazům, ale zároveň je po všech stránkách pevný a pružný, pak určitě vsaďte na polykarbonátové desky. I ty najdou v moderních projektech celou řadu využití. A odolné jsou i proti ohni – žáru sice neodolají, ale nijak nenapomáhají jeho šíření. Použít je lze například na zasklívání, výrobu protihlukových bariér, skleníky a zimní zahrady, spojovací chodby, verandy apod., nebo jako vnitřní předěly místností či snížené podhledy.

Zvolit musíte jen tu správnou propustnost světla (ta je odvislá od tloušťky materiálu), tepelnou izolaci (oproti sklu může být úspora až 50%) a samozřejmě velikost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *