Chair Home Room Plant Ivy  - Space_Zandria / Pixabay

Bytový textil – nové trendy

Móda a styl

Pokud chcete, aby váš byt působil útulně a vyzařovala z něj vaše osobnost, použijte k jeho dekoraci bytový textil. Na tom, jak bude interiér sladěný s textilem, závisí, jak bude náš domov příjemný. Jak toho dosáhnout? Inspirujte se v následujících trendech.

Textilie jsou nezbytným doplňkem každé domácnosti. Holé stěny, okna a podlahy nepůsobí nikdy dobře. Byt bez textilií působí studeně a neobyvatelně. Bytové textilie rozdělujeme do několika skupin. Některé splňují určitou funkci, jiné jsou pouhou dekorací. Při vytváření svého domova použijte fantazii. Doporučuji vybírat barvy a materiály tak, jak to cítíte. Zvolte barvy, které máte rádi, a nedržte se tak úplně módních trendů. Řiďte se vlastními pocity, inspirujte se u známých, na veletrzích, v časopisech, v obchodních domech.

Jaké barvy jsou v současné době trendem

Současným trendem je návrat do 60.let. Figuruje zde klasická černo-bílá kombinace. Znovu se objevují grafičtější vzory. Dochází k striktnímu oddělování jednotlivých barev a navíc se vedle sebe používají barvy kontrastní. Znovu je v kurzu šedá jako neutrální barva. Moderní barvy textilií pro příští rok jsou jak COOL – světle modrá, zelenkavá či bílá, tak i řada barev SUNNY – jako je žlutá, oranžová a další sluníčkové barvy. Efektivní je barevnost a typ bytových dekorací sladit s barvou malby.

Přečtěte si také:  Optimalizujte přepravu a likvidaci odpadu s plastovými přepravkami a popelnicemi

Z jakých materiálů se textil vyrábí

Přednost se dává klasickým přírodním materiálům. Vede bavlna a len. Díky novým technologiím se zlepšuje jejich kvalita, například jsou vyráběny bavlněné látky s nemačkavou úpravou. Novinkou jsou ekologické materiály. Jako například látka z recyklovaných PET lahví.
Záclony

Důležitým, či přímo nezbytným doplňkem každé domácnosti jsou záclony, závěsy či žaluzie. Ne jenom, že zútulní váš byt, ale také jsou funkční. Jejich hlavním úkolem je zabránit pohledům zvenčí, a tak vytvořit intimní atmosféru u vás doma. Moderní jsou provázkové variace v různých barvách, doplněné například kamínky či flitry. Časté je také využívání úvazů, jak z funkčního tak i z estetického hlediska, například pomocí řasících pásků.

Textilie však používejte střídmě. I zde platí „někdy méně znamená více“. Látky jsou také lapači prachu a nečistot. Nakonec vám jen přidělají práci s úklidem.

Furniture Room Interior Design - Lucfier / Pixabay
Bytový textil – nové trendy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *