Jak fungují průmyslové armatury a jaké existují druhy?

Průmysl a výroba

Pro firmy v průmyslu jsou průmyslové armatury nezbytnou součástí procesů, jelikož slouží k regulaci průtoku určitého média. Volit přitom můžete z více armatur a dalších komponentů, které jsou při realizaci potrubí a jeho obsluhy nepostradatelné. Pojďte se s námi podívat, jak fungují a jaké druhy existují.

Kvalitní armatura zajistí bezproblémový provoz

Zpravidla jsou průmyslové armatury nezbytnou součástí většiny průmyslových provozů. Jejich hlavní úkolem je správně regulovat průtok určitého média, přičemž zajišťují i maximální bezpečnost, díky čemuž nemůže dojít k nečekaným potížím či zranění některého ze zaměstnanců. Veškeré armatury se však mohou lišit svými vlastnostmi, a proto je lze rozdělit hned do několika kategorií.

V průmyslu existují tři hlavní kategorie armatur:

  • regulační,
  • měřící,
  • pomocné.

V průmyslu jsou nejběžnější regulační armatury, které se skládají z různých prvků, jako jsou ventily, šoupátka a další, které umožňují regulovat tlak a průtok média. Tyto armatury mohou být upraveny pro konkrétní výrobu nebo proces. Měřící armatury zároveň slouží k měření daného média, což pomáhá vedoucím pracovníkům efektivně kontrolovat celý proces uvnitř provozu. Posledním druhem jsou pomocné armatury, jež jsou pouze podpůrné a nejsou určené k přímé regulaci.

Přečtěte si také:  Inovativní peletovací linky a pásové dopravníky pro efektivní zpracování biomasy

Přečtěte si: Využití 3D tisku v medicíně

Nezapomínejte ani na ostatní komponenty

Při výběru armatury byste neměli zapomínat ani na ostatní komponenty, bez nichž by nemohl celý systém efektivně fungovat. V rámci regulace jsou důležité zejména kulové kohouty, jež slouží k regulaci průtoku média v potrubních systémech. Konstruovány jsou tak, že je kulový uzávěr uložen v trubce nebo potrubí a je přenášen na výstup kohoutu.

Zároveň jsou důležité průmyslové klapky, jež také slouží k regulaci průtoku média, kdy jej buď nechávají proudit, nebo naopak zastavují. Pokud hledáte kvalitní komponenty pro armatury, širokou nabídku sortimentu naleznete u firmy Juřík Roman, jež se v této oblasti řadí mezi jedny z nejzkušenější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *