Bezplatná právní poradna zdarma existuje i na Internetu

Firmy a služby Rodina a děti

Dostali jste se do situace, kdy si nevíte rady se zákony nebo máte nějaký právní problém a nemůžete si dovolit zaplatit právníka nebo advokáta? V takovém případě můžete využít právní rady zdarma, které poskytuje nejedna právní poradna zdarma. Kdy se ale vyplatí spoléhat se na bezplatné právní poradny, a kdy je lepší obrátit se přímo na advokátní kancelář?

Bezplatné právní poradny na internetu

Bezplatná právní pomoc je nabízena celou řadou online poraden nebo diskuzích fór, které se specializují na právní otázky a problémy. Není tak problém najíst na internetu poradnu kde vám poradí jak vytvořit jednoduchou smlouvu, nebo co dělat když například váš zaměstnavatel porušuje vaše práce.

Bezplatná právní poradna zdarma existuje i na Internetu
Bezplatná právní poradna zdarma existuje i na Internetu

Ale i bezplatné právní poradny mají svoje omezení. Právní rady zdarma totiž nikdy nemohou nahradit pomoc kvalifikovaného právního zástupce. Hodí se pokud hledáte řešení nějakého obecného právního problému. Typicky co dělat když vás zaměstnavatel neoprávněně propustí ze zaměstnání nebo jak postupovat při vymáhání výživného apod.

Přečtěte si také:  Stěhování může probíhat i bez stresu. Profesionální firma za vás zařídí vše od složení až po vybalení nábytku

Nárok na právní pomoc zadarmo

Pokud ale bude řešit nějaký komplikovaný případ, třeba složitou smlouvu, dědictví nebo jiný právní problém, tak se vám může stát, že informace a rady z bezplatné právní poradny vám nebudou dostačovat.

V takovém případě pak máte jen dvě možnosti. Buďto se obrátit na nějakou právní nebo advokátní kancelář a zaplatit si jejich služby. Nebo pokud si to nemůžete finančně dovolit, můžete využít právní pomoc zdarma. Na tu máte podle zákonů nárok v případech, kdy jste bez prostředků. V takovém případě můžete soud požádat o přidělení právního zástupce zdarma, a pokud doložíte svoji nemajetnost a pokud se bude jednat o oprávněný soudní spor, pak vám jej soud přidělí.

Nárok na právní pomoc zadarmo
Nárok na právní pomoc zadarmo