Bezplatná právní poradna zdarma existuje i na Internetu

Firmy a služby Rodina a děti

Dostali jste se do situace, kdy si nevíte rady se zákony nebo máte nějaký právní problém a nemůžete si dovolit zaplatit právníka nebo advokáta? V takovém případě můžete využít právní rady zdarma, které poskytuje nejedna právní poradna zdarma. Kdy se ale vyplatí spoléhat se na bezplatné právní poradny, a kdy je lepší obrátit se přímo na advokátní kancelář?

Bezplatné právní poradny na internetu

Bezplatná právní pomoc je nabízena celou řadou online poraden nebo diskuzích fór, které se specializují na právní otázky a problémy. Není tak problém najíst na internetu poradnu kde vám poradí jak vytvořit jednoduchou smlouvu, nebo co dělat když například váš zaměstnavatel porušuje vaše práce.

Bezplatná právní poradna zdarma existuje i na Internetu
Bezplatná právní poradna zdarma existuje i na Internetu

Ale i bezplatné právní poradny mají svoje omezení. Právní rady zdarma totiž nikdy nemohou nahradit pomoc kvalifikovaného právního zástupce. Hodí se pokud hledáte řešení nějakého obecného právního problému. Typicky co dělat když vás zaměstnavatel neoprávněně propustí ze zaměstnání nebo jak postupovat při vymáhání výživného apod.

Přečtěte si také:  Obytné kontejnery: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Nárok na právní pomoc zadarmo

Pokud ale bude řešit nějaký komplikovaný případ, třeba složitou smlouvu, dědictví nebo jiný právní problém, tak se vám může stát, že informace a rady z bezplatné právní poradny vám nebudou dostačovat.

V takovém případě pak máte jen dvě možnosti. Buďto se obrátit na nějakou právní nebo advokátní kancelář a zaplatit si jejich služby. Nebo pokud si to nemůžete finančně dovolit, můžete využít právní pomoc zdarma. Na tu máte podle zákonů nárok v případech, kdy jste bez prostředků. V takovém případě můžete soud požádat o přidělení právního zástupce zdarma, a pokud doložíte svoji nemajetnost a pokud se bude jednat o oprávněný soudní spor, pak vám jej soud přidělí.

Nárok na právní pomoc zadarmo
Nárok na právní pomoc zadarmo

18 thoughts on “Bezplatná právní poradna zdarma existuje i na Internetu

 1. Dobrý den, v .r. 2019, jsem měl pracovní uraz . Pojištovna mi už vyplatila trvalé následky, ale po uplynutí dvou roku ma vyplatit trvalé následky ještě jednou.? Děkuji za odpověd.

 2. Dobrý den,v roce 2012 zemřel manžel,mimo dědické řízení po něm zbyl přívěs(za auto),který používal zetˇ.Povinné ručení je na moje jméno a já ho v dobré víře celou dobu platila.Nedávno jsem se dozvěděla,že přívěs ani jeho technický průkaz už nejsou.Paní v Kooperativě mi zrušila povinné ručení a doporučila zrušit přívěs na registru vozidel.Ale to prý bohužel nejde,muselo by se otevřít dědické řízení.Poradˇte prosím,nechce se mi platit za něco,co už není.,..

 3. dobrý den,chtěla bych vědět,jak se mohu bránit proti volání “děcek”,které mě obtěžují jen tak voláním.Trvá to už měsíc,nejde jim to vysvětlit po dobrém i po zlém,mají ztoho vyloženě srandu.Mě v té době zemřel manžel,musela jsem čísla brát kvuli pohřbu a tak.Podle čísel a hlasu v telefonu je jich několik.Ctěla bych vědět,zda mi pomuže policie,když nahlásím,jak se věci mají.Zda jde zjistit odkud volají a kdo to je.Je to doslova teror.Děkuji.Vallová

 4. Dobrý den. V roce 2014 jsem koupil RD se zahradou ale nyní se ukázalo ikdyž to není zřejmé a vidět na oplocení, že část zahrady 25 m2, je na městském pozemku a to nyní chce abych jej odplotil z důvodu narovnání vlastnických vztahů. Na mapě katastru to tak bohužel je. Toto oplocení je zde ale cca 100 let, dle informací od místních. Soused si podal loni žádost na odkoupení tohoto pozemku a tak jsem reagoval po zjištění i já. Jelikož jsme byli dva zájemci, zastupitelstvo města rozhodlo na zasedání k odplocení tohoto pozamku a žádosti o prodeji zamítnout oboum. Dne 20.1.2022 jsem obdržel doporučený dopis s výzvou k odplocení pozemku města. Chtěl jsem se optat, zda musím hned tak učinit, v dopise není zmínka ke kterému datumu bych měl pozemek odplotit. Zda mi hrozí nějaká sankce, pokuta v případě neodplocení?
  děkuji a s pozdravem

 5. 30. 6. 2022 16:32:56
  Prosím o ještě jeden dotaz, dcera byla donucena jít k lékaři tkzv.závodnímu i když má svou lékařku. Dcera je dospělá osoba, ale chtěla mít při této prohlídce u vyšetření osobu blízkou. Ze zákona má na takovou osobu právo, právo si vybrat, zda u toho chce určitou osobu, bohužel lékař začal vyvádět a pod nátlakem tuto osobu vyhodil a prohlídku provedl bez této osoby i když si to dotyčná osoba nepřála. Prosím o vaši právnickou radu, odpověd, jak postupovat v takovém případě. Arogance bílého plástě je neuvěřitelná. Když mu bylo naznačeno, že se chová lékař protiprávním jednáním, tak mu bylo jen řečeno, že ho to nezajímá. Prosím o vaši odpověd. To je prostě neuvěřitelný.
  Hlášení závadného obsahu
  Michal
  30. 6. 2022 16:24:02
  Dobrý den, prosím o poslání odpovědi na e-mail, moc děkuji. Jak je možné, že vy jako právníci nebojujete za práva lidí ve zdravotnictví, za práva občanů ve zdravotnictví. Jak je možné, že se nedodržuje základní právo a to právo na volbu lékaře včetně pohlaví. Pokud je osoba nucena jít navíc ještě k tkzv. závodnímu lékaři kterého si nemůže vybrat sám či sama, dokonce ani dle pohlaví, tak je to porušení práva volby lékaře a tím pádem toto právo je porušeno. Jsou ženy, které si chtějí vybrat například lékaře dle pohlaví a v tomto případě nemohou. Každý člověk má mít právo na výběr lékaře a to dobrovolně. Je to porušení práva o nedotknutelnosti těla a dále Ústavního zákona Listiny práv a svobod. Závodní lékař vás nezná stejně vyžaduje výpis od vašeho lékaře či lékařky, je to úplně nesmyslné a duplicitní a protiprávní. Co s tím budete dělat? Kamarádka chce jít na letní brigádu jen na 3 týdny a je nucena jít k závodnámu lékaři, tudíž bez možnosti práva výběru, je toto normální?

 6. Prosím o ještě jeden dotaz, dcera byla donucena jít k lékaři tkzv.závodnímu i když má svou lékařku. Dcera je dospělá osoba, ale chtěla mít při této prohlídce u vyšetření osobu blízkou. Ze zákona má na takovou osobu právo, právo si vybrat, zda u toho chce určitou osobu, bohužel lékař začal vyvádět a pod nátlakem tuto osobu vyhodil a prohlídku provedl bez této osoby i když si to dotyčná osoba nepřála. Prosím o vaši právnickou radu, odpověd, jak postupovat v takovém případě. Arogance bílého plástě je neuvěřitelná. Když mu bylo naznačeno, že se chová lékař protiprávním jednáním, tak mu bylo jen řečeno, že ho to nezajímá. Prosím o vaši odpověd. To je prostě neuvěřitelný.
  Michal

  Dobrý den, prosím o poslání odpovědi na e-mail, moc děkuji. Jak je možné, že vy jako právníci nebojujete za práva lidí ve zdravotnictví, za práva občanů ve zdravotnictví. Jak je možné, že se nedodržuje základní právo a to právo na volbu lékaře včetně pohlaví. Pokud je osoba nucena jít navíc ještě k tkzv. závodnímu lékaři kterého si nemůže vybrat sám či sama, dokonce ani dle pohlaví, tak je to porušení práva volby lékaře a tím pádem toto právo je porušeno. Jsou ženy, které si chtějí vybrat například lékaře dle pohlaví a v tomto případě nemohou. Každý člověk má mít právo na výběr lékaře a to dobrovolně. Je to porušení práva o nedotknutelnosti těla a dále Ústavního zákona Listiny práv a svobod. Závodní lékař vás nezná stejně vyžaduje výpis od vašeho lékaře či lékařky, je to úplně nesmyslné a duplicitní a protiprávní. Co s tím budete dělat? Kamarádka chce jít na letní brigádu jen na 3 týdny a je nucena jít k závodnímu lékaři, tudíž bez možnosti práva výběru, je toto normální?

  1. Dobrý den, obracím se na Vás s problémem, který se zdá neřešitelný.Je mě 76 let , jsem občan ČR, kde trvale bydlím. Na Slovensku vlastním pozemky, které jsem se rozhodl darovat svému vnukovi, který bydlí v Dolnom Kubíně SR. Darovací smlouvu jsem podal prostřednictvím notářky dne 2O.1O.2021 ,na Katastrální úřad v Tvrdošíně. Od této doby nedošlo ke vkladu a Katastr mě na pozemcích drží plombu .Opakované věc řeším telefonicky, kdy mě vedoucí odboru katastru stále slibuje, že věc bude řešit příští týden a tak stále dokola. Počas dovolené na Oravě v srpnu 2022 jsem osobně 2x navštívil tento katastr, ale slyšel jsem jen výmluvy a nič se nedělo. Protože nevím, jak problém řešit,bydlím totiž 600km ve vzdáleném městě rozhodl jsem se podat podnět na Verejného ochránca práv SR už 2x, ale ani jednou žádná odpověď.Odpověď mi nedal ani OU v Tvrdošíně pod který Katastr patří. Zajímavé je, že jeden ze spoluvlastníku těchto pozemku slovák svuj podíl v krátké době převedl na dceru .Domnívám se ,že ze strany Katastru dochází k diskriminaci mojí osoby.Prosím poraďte mi co mám dělat , rád bych si své věci vzhledem k věku dal do pořádku.

 7. Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně placení práce. Již 43 let pracuji jako dřevorubec při těžbě dřeva . Při novém výběrovém řízení vyhrál tendr Uniles a začali mě platit ne za těžbu surových kmenů ,ale podle odvozu po manipulaci. Rád bych věděl jestli postupují správně , neboť přicházím minimálně o deset procent výdělku. Chtěl bych dodat ,že mě o tom nikdo neinformoval a nedal k tomu souhlas. Děkuji za odpověď Primas Petr

 8. Dobrý den prosím o radu.Pronajímám byt a zemřel mi tam nájemník sebevražda.Na policiji jsem byl ta už je hotová!Vstopit do bytu prý nemůžu dokut nebude stanovena doba umrtí a pak musí proběhnout soudní děďícké řízení!!!!Ale to může trvat třeba rok a já splácím ten byt nájmem!!!!A to nikoho nezajímá!!!A co mám dělat?Děkuji za odpověď Svatopluk Ondra.

 9. Dobrý večer pobírám 1stupen invalidity muj stav se nadále zhoršuje páni doktoři si neví rady když pujdu na neschopnost budu brát nemocenskou a nebo budu pobírat jen invalidní duchod děkuji za odpověd.

 10. Dobrý den, chtěla jsem se poradit ohledně mého bratrance ,který mi nadává do očkovaných kraviček. Vždycky mě nutí chodit na demonstrace do Prahy vždycky si mě přidává do chatu na Facebooku a když se mi nechce tak mě na Facebooku uráží a omezuje můj názor.

 11. Dobrý den , prosím o radu.
  Bydlíme s manželkou v pronájmu a bohužel jsme již 3 roky v insolvenci , majitel (pronajímatel) o této skutečnosti věděl a neměl s tím problém , protože řádně plníme insolvenci.
  Je to asi půl roku co pronajímatel změnil své chování a začal všude vyprávět , že máme insolvenci a co jsme tedy asi za lidi .
  Chtěl jsem se proto zeptat zda na to má právo o nás všude vyprávět , že máme insolvenci.
  Děkuji a přeji hezký den.
  Jiří Mikeš

 12. Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Nacházím se v tíživé finanční situaci, přišla jsem o práci, jsem bez peněz a doma jsem vystavována psychickému týrání od svých synů. Intenzivně si hledám práci, ale zatím bezúspěšně. Staršímu synovi dlužím peníze, platí za mě poplatky které nyní nejsem sama schopna platit. Nebýt mé kamarádky, tak už nemám ani na jídlo a jsem mrtvá. Mladší syn mě neustále vyhrožuje, ponižuje, vulgárně nadává(starší syn drží při něm). Jednou mi již vypli elektřinu a dnes mi opět vyhrožovali vypnutím elektřiny i vody a že když neplatím, tak nemám na nic nárok.Včera odpojili bombu, abych si nemohla vařit. Nedávno do mě mladší syn stčil s tím ať vypadnu, že mi rozbije držku(byla jsem u něj v pokoji odnést špinavé nádobí). Každý den žiji ve strachu, klepu se. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Děkuji

 13. dobry den potrebovala bych radu jak mam postupovat u odstoupeni od smlouvy ohledne auta koupila jsem starsi auto radne zaplatila ale auto uz bylo dvakrat u opravare prodavajici nechce zaplatit opavu ani se o tom nechce bavit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *