4 styly interiérových dveří, s nimiž doladíte svůj interiér k dokonalosti

Bydlení a domácnost

Interiérové dveře jsou často pomyslnou alfou a omegou každého interiéru, který tak s nimi dosáhne svého jedinečného designu. Za tímto účelem je však třeba věnovat pozornost výběru interiérových dveří, čímž se vyhnete jejich složité výměně či koupi zcela nového modelu. Běžně lze vybírat hned z několika stylů, jejichž design se strefí do vkusu téměř každému. V následujících odstavcích se podíváme hned na čtyři z nich, které se obecně těší největší oblibě.

1. Selský styl

Pojetí selského stylu v interiéru se velmi liší, a to zejména proto, že si pod ním každý představuje něco jiného. Obvykle se můžete setkat se dvěma přístupy, přičemž někdy může daná místnost působit až příliš kýčovitě, jelikož v ní převládá zejména dřevo a ostatní prvky jsou upozaděné. Na druhou stranu narazíte i na jeho minimalističtější variantu, kdy se selský styl projevuje jen částečně.

Pokud budete hledat ideální interiérové dveře a zároveň budete chtít ušetřit i trochu prostoru, určitě byste měli zvážit selské posuvné dveře na stěnu LOFT. Ty už na první pohled působí masivně a přitom jednoduše, což je skvělá volba právě do interiérů v selském či podobném stylu.

2. Francouzský styl

Mezi jedny z nejoblíbenějších se nepochybně řadí dveře ve francouzském stylu, u nichž je typické prosklení a také čistý vzhled. Běžně narazíte hned na dvě varianty, a to jednokřídlé a dvoukřídlé francouzské dveře.

První zmíněné interiérové dveře lze jednoduše zakombinovat téměř do všech interiérů, a to zejména v obývacích pokojích či kuchyních. Naopak dvoukřídlé dveře se hodí zejména do otevřenějších prostor, kdy mohou sloužit pouze k oddělení dvou větších místností.

3. Skandinávský styl

Pokud máte rádi přírodní motivy, určitě byste se měli zaměřit i na dveře do obýváku ve skandinávském stylu. Ty jsou vyráběny v široké škále motivů, kdy můžete vybírat prakticky ze všech typů dřeva od smrku až po dub. Každopádně i zde se naleznou kousky, které budou působit přirozeně a také modely, jejichž design je extravagantnější. Pokud však víte, jak kombinovat jednotlivé prvky, určitě se nemusíte skandinávského stylu,
jakkoliv obávat.

4. Minimalistický styl

Posledním populárním a často využívaným stylem je především minimalismus, jehož obliba roste zejména v posledních letech. Pro moderní dveře ve stylu minimalismu (Interiérové skryté dveře) jsou typické jednoduché barvy a čistý vzhled. Obvykle u nich tedy nenarazíte na žádné výrazné vzory či motivy, které by jen zbytečně narušovaly jejich celistvý vzhled.

Samozřejmostí jsou také skryté panty a minimalistická klika, jejíž design je nevýrazný. Takové dveře jsou skvělou volbou zejména pro minimalistické interiéry či menší místnosti, kde by jiný styl dveří mohl působit až příliš výrazně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *