coffee, cafe, wood

Jak čistit kávovar a proč byste neměli dělat velké zásahy svépomocí?

Móda a styl

Probudit se vůní čerstvě uvařené kávy je jedním z malých životních luxusů. Dopřejte si svůj oblíbený šálek každý den, a to díky čistému kávovaru.

Pravidelné čištění kávovaru

Jistě si chcete na své oblíbené kávě pochutnat kdykoliv během dne a nechcete dělat kompromisy mezi chutí, kvalitou a vůní. Nejčastěji se proto zaměřujete na výběr kvalitních kávových zrn a při přípravě mléčných nápojů také na kvalitu použitého mléka.

Jenže tím příprava kávy nekončí. Pro přípravu kvalitního šálku kávy je třeba kávovar pravidelně čistit. Takže kromě pravidelného čištění vnějšího povrchu se zaměřte i na vnitřní části, které nevidíte. Každý den vysypte zásobník s lógrem a vyměňte vodu v zásobníku. Kávovar nezapomeňte každý den propláchnout. To provedete prostřednictvím automatického čištění trysek.

Pravidelné pozáruční servisy prodlouží kávovaru životnost o několik let

I když svůj kávovar pravidelně čistíte, je třeba jednou za čas provést generální údržbu přístroje. Pozáruční modely kávovarů je třeba každé 1 – 2 roky servisovat ve specializovaném centru. Signálem pro rezervaci termínu v odborném servisním středisku může být změna chuti či vůně kávy, hlasitější chod kávovaru nebo upozornění signalizační kontrolkou kávovaru. Nikdy kávovar sami při signalizaci poruchy nerozebírejte. Může dojít k nevratnému mechanickému poškození přístroje!

Přečtěte si také:  Soňa Belicová: Fotografka, která oživí vaše vzpomínky

Pro servis kávovarů a opravy kávovarů se obraťte na naše profesionály, kteří se věnují servisu kávovarů Philips, DeLonghi, Jura, Krups, Miele a dalších značek. Servis kávovarů spočívá v důkladném chemickém odvápnění, čištění difuzoru od kávové sedliny a kávového oleje, výměně těsnění, seřízení mlecích kamenů, nastavení dávkovače kávy, konečnou kontrolu tlaku a těsnost vodní soustavy.

Jak probíhá oprava kávovarů?

Pokud kávovar signalizuje poruchu nebo přestal fungovat úplně, rezervujte si u nás termín, ve kterém si váš kávovar v Plzni a okolí zdarma vyzvedneme. Ze vzdálenějších oblastí stačí kávovar zaslat kurýrem. Opravu začneme napojením na diagnostiku a zdarma zjistíme závady, které vám i s cenovou nabídkou obratem zatelefonujeme. Je na vás, zda si kávovar od nás necháte do tří dnů opravit, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět. Pokud se kávovar nevyplatí opravovat, můžete si u nás vybrat zánovní nebo repasovaný model za zvýhodněnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *